награди:2012 г .; 2011 г .; 2010 - Отбор на годината на УЕФА

Продължете да четете по-долу

Препоръчително за теб

Шакира Милан Пике Ме ... Дейвид Де Хеа Диего Коста

Кой е Джерард Пике?

Жерар Пике е испански професионален футболист, който беше част от отборите, спечелили Световното първенство по футбол през 2010 г. и УЕФА Евро 2012. Той играе като централен защитник за ФК Барселона и националния отбор на Испания и е един от четирите играчи, които имат спечели Шампионската лига на УЕФА две поредни години с различни отбори, другите бяха Марсел Десайли, Пауло Соуза и Самюел Ето'о. Той се интересува от футбол от малък и започва младежката си кариера през 1997 г., когато влиза в академията на ФК Барселона като десетгодишен. Енергичен, съсредоточен и талантлив, той скоро израства в млад играч, който проявява голям потенциал да бъде бъдеща футболна звезда. С течение на времето той премина през различните младежки нива и беше особено умел да се адаптира към различни позиции на терена. Той също така спечели репутация за отбелязване на голове въпреки защитната си позиция, черта, която би помогнала много в бъдещата му професионална кариера. Той дебютира за Манчестър Юнайтед през 2004 г. като заместник на Джон О'Ши. Няколко години по -късно Джерард получи предложение от ФК Барселона и това се превърна в повратна точка в кариерата му. Той също така представлява Испания, като дебютира през 2009 г.Препоръчани списъци:

Препоръчани списъци:

Най -големите защитници в историята на футбола Най -великите играчи на ФК Барселона за всички времена, класирани Жерар Пике Кредит за изображение https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Piqu%C3%A9.jpg
(ФК Барселона)Испански футболисти Футболисти на Водолей Мъже Водолей Кариера Жерар Пике дебютира за Манчестър Юнайтед през октомври 2004 г. като заместник на Джон О'Ши като централен защитник в мач от Карлинг Къп срещу Крю Александра, който неговият отбор спечели. През март 2006 г. той дебютира изцяло за тима в мач от Висшата лига срещу Уест Хем Юнайтед на „Олд Трафорд“, играйки на десен бек. Този път той беше заместник на Гари Невил, който лекуваше контузия. Манчестър Юнайтед го отпусна на Реал Сарагоса от Ла Лига за сезон 2006-07. Той получи шанса да изиграе 22 мача заедно с аржентинеца Габриел Милито, или като стопер, или като задържащ полузащитник. Въпреки това той също прекарва голяма част от времето си на пейката. Жерар Пике се завърна в Манчестър Юнайтед през 2007-08 и имаше незабравим сезон в Шампионската лига. Той вкара първия от четирите гола на Манчестър Юнайтед при победата с 4: 0 срещу Динамо Киев на 7 ноември 2007 г. и вкара втория си гол в гостуване срещу Рома на 12 декември 2007 г. Той подписа четиригодишен договор с Барселона, с клауза за изкупуване от 5 милиона евро през май 2008 г. През първия си сезон с Барселона той направи 45 участия и не само стана централен защитник на отбора, но и вкара три гола. Той беше част от отбора на Барселона, който победи аржентинския клуб Естудиантес с 2: 1 на финала на Световното първенство по футбол през 2009 г. Той изигра ключова роля в мача, като асистира на 89-ата минута на Педро Родригес за изравнителен гол, което доведе мача до продължения. Той беше повикан да играе за националния отбор на Испания по футбол през 2009 г. След като се изяви в приятелски мач срещу Англия, той играе като заместител на контузения съотборник Карлес Пуйол в квалификацията за Световното първенство през 2010 г. срещу Турция на стадион 'Сантяго Бернабеу'. в Мадрид и вкара единствения гол на отбора си. Той играе като централен защитник на Испания, който играе заедно с Пуйол на финалите на Световното първенство през 2010 г. в Южна Африка. В партньорството му с Пуйол Испания отстъпи само два пъти в седем мача на Световното първенство. Испания излезе победител в турнира, след като победи Холандия с 1: 0 на финала. Той продължи да играе и за Барселона и игра във финала на Шампионската лига през 2011 г., в който неговият отбор победи Манчестър Юнайтед с 3: 1 на стадион Уембли, за да вдигне Европейската купа. Жерар Пике беше част от испанския национален отбор, участвал в кампанията на УЕФА Евро 2012. Той си партнира с Серхио Рамос в центъра на отбраната и успешно преобразува третата дузпа на отбора в полуфинална победа с изстрел над Португалия. Той игра в 39 официални мача през сезон 2013–14 като част от отбора на Барселона и вкара четири гола, два в лигата и още два в UCL. Той обаче беше измъчван от контузии, които го принудиха да пропусне решаващия финал за Купата на Краля срещу Реал Мадрид. През 2014-15 г. той изигра 43 мача за Барселона. Награди и постижения Той беше обявен за пробив на Ла Лига през 2009 г. През 2011 г. беше награден със златния медал на Кралския орден за спортни заслуги. Личен живот и наследство Той има връзка с колумбийската певица Шакира, която за първи път срещна, когато се появи във видеоклипа към нейния сингъл „Waka Waka (този път за Африка)“, официалната песен от Световното първенство по футбол през 2010 г. Двойката има двама сина. Цитати: Време Нетна стойност Нетната стойност на Джерард Пике е 30 милиона долара.